חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
קורס טיפול מקוון

בתוך החדר – צפיה בהדגמות טיפול

קורס טיפול מקוון – הזמנה להיכנס לתוך חדר הטיפול

ד”ר רן אלמוג ואנוכי עוסקים במהלך השנים האחרונות בפרויקט של הקלטת הדגמות טיפול ברוח ACT וטיפול התנהגותי. לצורך כך, ערכנו שנינו מפגשים טיפוליים עם מתנדבות (ומתנדב) ולאחר כל מפגש, שוחחנו רן ואני על המפגש, בייחוד על הדברים המנחים אותנו כמטפלים בחדר. מתוך אלה, יצרנו קורס טיפול מקוון זה.

הקו המנחה של השיחה שאחרי, היא לנסות להבין מה עובר בתוך ראשו של המטופל. במהלך שיחה זו, רן ואני נוגעים בחשיבה מאחורי החלטות המטפל בחדר, ההתלבטויות של המטפל והאופן בו הוא בוחר לפעול, ומדוע. כך, הקורס המקוון שיצרנו מתמקד בלימוד והבנת המודל של ACT ושל טיפול התנהגותי, דרך האופן בו הוא קורם עור וגידים בחדר הטיפול. 

אני מאמין, שאין למידה טובה יותר מאשר צפיה בהדגמות טיפול, ומאחר ולצערי כמעט ולא קיימות הדגמות מלאות כאלה בשפה העברית, החלטנו, רן ואני, להרים את הכפפה ולהקליט 8 מפגשים כאלה. קורס צפיה בהדגמות טיפול זה, הוא חלק מסדרה של קורסים מוקלטים שאני מציע, אותם ניתן למצוא בלינק הזה.

בתוך החדר – קורס מוקלט

במהלך תקופה, הקלטנו שתי סדרות של 4 מפגשים כל אחת (ועוד 4 מפגשי שיח בינינו לאחר כל מפגש), אותן חילקנו לשני קורסים – בתוך החדר 1, ובתוך החדר 2. הקורסים מוקלטים וניתן לצפות בהם בקצב האישי של כל נרשם.

המפגשים הם מפגשים אותנטיים, קרובים ככל הניתן לטיפול ומדגימים באופן נאמן את האופן בו כל אחד מאיתנו עובד בחדר. לא תכננו את המפגשים מראש, לא הנחינו את המתנדבים לעסוק בנושא מסוים, אלא ביקשנו להביא למפגש את מה שעולה באותו הרגע. במובן זה, ההתנסות של יצירת הקורס היתה גם מרעננת וחדשה בשבילנו, היא דרשה מאיתנו מידה של פתיחות ונכונות, גם לטעות ולייצר פגישות שהיו יכולות להתנהל אחרת. גם מפגישות כאלה, מהן יצאנו עם מחשבות שניות ותחושות של החמצה של תכנים מסוימים או התרחשויות מסוימות בחדר, הרגשנו שלמדנו. כך, חלק מהשיחות בינינו יכולות להיראות כמעין שיחות הדרכה, בהן אנחנו חוקרים את הנקודות העיוורות של כל אחד מאיתנו ואת דפוסי ההתנהגות הנוקשים לעיתים שלנו כמטפלים בחדר.

בנוסף, הקורס נפתח בשיח בינינו על התפיסות הטיפוליות שלנו, מעבר להדגמות הספציפיות שבקורס. בשיח זה אנחנו מנסים להבין כל אחד את תפיסת העולם ואת התפיסה הטיפולית של האחר. שיחה זו מהווה למעשה הכנה לצפיה בהדגמות הטיפול והבנה טובה יותר של המתרחש בהם.

ההרשמה לקורס מקנה את האפשרות להתחבר לקורס למשך שנה שלמה, כך שניתן לצפות בהדגמות השונות פעמים רבות, ולהפיק את המירב מלמידה זו (ההתחייבות שלנו היא לשנה, אך אם תזדקקו להארכה, כתבו לנו).

למי הקורס מיועד?

הקורס מיועד לאנשי ולנשות טיפול מכל רמות ההיכרות עם ACT, יחד עם זאת, אנחנו בטוחים כי ניתן להפיק ערך רב מהצפיה במפגשים אלה, גם למי שאינם “מטפלי ACT”. בסופו של דבר, טיפול הוא טיפול, ומטפלים יכולים ללמוד ולשכלל את המיומנות הטיפולית שלהם גם מצפיה בטיפול מגישה טיפולית שונה משלהם. ​ככלל, אנחנו מאמינים כי צפיה בהדגמות טיפול הינה אחת הדרכים הטובות ביותר לגדול ולהתפתח כמטפלים וכמטפלות.

כמו כן, לרשות הנרשמים והנרשמות תעמוד האפשרות להצטרף לקבוצת הפייסבוק הסגורה המלווה את הקורס, ולמי שאין פייסבוק, ניתן לפנות אלינו דרך המייל ולקבל מענה.

לפרטים נוספים ולהרשמה, יש ללחוץ על הלינק.

כמו כן, ניתן להתרשם מעט מרוח הקורס בצפיה בסרטון זה:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים אחרונים

תוכן עניינים