חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
קורס צפיה בהדגמות טיפול ACT

קורס צפיה בהדגמות טיפול

צפיה במטפלי ACT

כחלק מהסקרנות והעיסוק שלנו בהדגמות טיפול, שהובילה אותנו (רן אלמוג ואני) להקליט סדרה של הדגמות בהן אנחנו מטפלים, ערכנו גם סדרת מפגשים מקוונים סביב צפיה בהדגמות טיפול של מטפלי ACT מובילים. אני מאמין, שאין למידה טובה יותר מאשר צפיה בהדגמות טיפול.

זהו קורס צפיה בהדגמות טיפול, קורס מוקלט, לצפיה בקצב אישי, והוא כולל 6 הדגמות טיפול, עליהן אנחנו מעירים תוך כדי צפיה. בנוסף, ההדגמות מלוות בכתוביות ברגעים משמעותיים ללמידה, אשר מכוונות את תשומת הלב של הצופים.

קורס צפיה בהדגמות טיפול – מבנה המפגשים

כל אחד מהמפגשים סובב סביב הדגמה טיפולית בגישת ACT – בכל מפגש אנחנו (רן אלמוג וליאור בירן) צופים יחד עם מטפלים נוספים בהדגמת טיפול אקטית, דנים בה ומנסים להסביר דרכה עקרונות קליניים ותיאורטיים של הגישה.

בנוסף לרגעי השיחה בינינו, תוכלו לראות לאורך ההדגמה עצמה הערות שכתבנו תוך כדי צפיה המצורפות ככתוביות על פני הוידאו.  

אורך כל מפגש כשעה וחצי בממוצע, המפגשים מוקלטים מראש לצפיה בזמנכם החופשי. קורס צפיה בהדגמות טיפול זה, הוא חלק מסדרה של קורסים מוקלטים שאני מציע, אותם ניתן למצוא בלינק הזה.

למי הקורס מיועד?

הקורס מיועד לאנשי ולנשות טיפול מכל רמות ההיכרות עם ACT, יחד עם זאת, אנחנו בטוחים כי ניתן להפיק ערך רב מהצפיה במפגשים אלה, גם למי שאינם “מטפלי ACT”. בסופו של דבר, טיפול הוא טיפול, ומטפלים יכולים ללמוד ולשכלל את המיומנות הטיפולית שלהם גם מצפיה בטיפול מגישה טיפולית שונה משלהם. ​ככלל, אנחנו מאמינים כי צפיה בהדגמות טיפול הינה אחת הדרכים הטובות ביותר לגדול ולהתפתח כמטפלים וכמטפלות.

מבנה הקורס

תוכנית המפגשים: 

1. ג’ואן סטיינווקס מטפלת באישה הסובלת מאגרנות כפייתית. מפגש המדגים לנו באופן בהיר עקרונות של עבודת חשיפה ב-ACT, לצד קבלה ושהות ברגע הנוכחי. 

2. רובין וולסר מטפלת בשתי נשים – האחת מדווחת על בדידות וחרדה ממנה, והשניה על ירידה תפקודית לאחר תקיפה טראומתית שחוותה. במפגשים, נראה המשגת מקרה של ACT ועבודה על פי המשגה זו, המדגימה תהליכים שונים של משושה הגמישות, דוגמת קבלה ועצמי כהקשר.

3. סטיבן הייז מטפל באישה המדווחת על חרדה תפקודית בעבודתה, גם כאן נצפה בהמשגת מקרה אקטית ובהדגמה של עבודה על סמך המשגה זו, בעיקר סביב תהליכים של חמלה וקבלה. 

4. רן אלמוג מטפל בליאור בירן – הזדמנות ייחודית לצפות בקטע טיפול תוך הערות מצד המטפל והמטופל. מפגש זה מדגים עבודת ACT ממוקדת, פגישה אחת המכוונת לעבר תנועה ושינוי מהירים. 

5. איבון בארנס-הולמס מדגימה פגישת RFT קליני. RFT היא התיאוריה המצויה בבסיס גישת ACT, ופגישה זו מהווה עבורנו הזדמנות לצלול ולהעמיק בעולם תוכן זה. 

6. קלי ווילסון מדריך מטפלת התקועה בתוך מעגל מייאש עם מטופלת שלה, נצפה בהדרכה חוויתית המלווה בתרגולי תפיסת פרספקטיבה וניסיון להשתחרר מתקיעות באמצעות עבודת ערכים. 

הרשמה

להרשמה לקורס, ניתן ללחוץ על הלינק כאן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים אחרונים

תוכן עניינים