חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
המטריקס של אקט

קורס המטריקס של אקט

מה הוא המטריקס של ACT?

עד סוף חודש יולי: מבצע על כל הקורסים המקוונים באתר, 20% הנחה בהקלדת קוד הקופון: SUMMER20

המטריקס של אקט הוא כלי המבוסס על הפילוסופיה ההתנהגותית והתיאוריה העומדת בבסיס ACT, אך מציע אלטרנטיבה למשושה הגמישות (Hexaflex). המטריקס מאפשר לנו להגיע להמשגה התנהגותית מדויקת באופן מהיר ובשיתוף המטופלים שלנו. המטריקס מאפשר לנו חקירה משותפת של התנהגות ואנליזה פונקציונלית שלה, במטרה להרחיב את הרפרטואר ההתנהגותי של האדם ולאפשר לו לפעול מתוך חופש בחירה רחב יותר. הוא יכול לשמש אותנו בכל שלב בטיפול, החל מהמפגש הראשון ועד לסיום הטיפול, הן כבסיס לעבודה משותפת עם המטופלים שלנו והן כבסיס להמשגה ולחשיבה על הטיפול ועל מטרותיו.

בשנים האחרונות צברתי ניסיון רב בעבודה עם המטריקס הן בטיפול (פרטני וקבוצתי), הן בהדרכה והן בהוראה. לפני זמן מה, החלטתי לנסות להעביר את הידע הזה באופן נגיש לקהל המטפלים, באמצעות קורס מוקלט ומקוון, לצפיה בזמן החופשי ובקצב אישי. זהו קורס המלמד את המטריקס של ACT מ-א’ ועד ת’.

קורס המטריקס של אקט – קורס מוקלט ומקוון

זהו קורס מקיף ומעמיק, ראשון מסוגו בעברית, שמנגיש את המטריקס (ועוד הרבה מעבר לזה). הוא כולל סרטונים בהם הדגמות קליניות ושיעורים דידקטיים, דפי עבודה, חומרי קריאה כתובים ומצגות המתפרשים על מעל 100 שיעורים. הקורס מורכב משיעורים מוקלטים, כך שהלמידה עצמית ובקצב שלכם.

הקורס מחולק לעשר יחידות הנפתחות אחת לשבוע (נרשמים המעוניינים בכך יכולים לקבל גישה לכל התכנים מרגע ההרשמה, פנו אליי). בכל שבוע תפתח עבורכם יחידה חדשה אליה תוכלו להתקדם. כל יחידה בנויה על בסיס היחידות שקודמות לה, ודורשת כשעתיים עד שלוש שעות בממוצע. זהו קורס גמיש, המותאם לרמת העומס שלכם. בתיאוריה, ניתן להשלים אותו תוך חודשיים וחצי, אך אם לא תספיקו להשלים אותו בזמן זה, אל דאגה – יש לכם גישה לתכני הקורס למשך שנה שלמה לפחות מיום ההרשמה (ניתן להאריך שנה זו ללא עלות נוספת, רק צריך לבקש).

קורס מקיף וכולל

למה צריך קורס שלם כדי ללמוד כלי אחד? הקורס אמנם ממוקד בלימוד של כלי טיפולי, אך ראשית – המטריקס נראה אמנם פשוט, אבל יש בו מורכבות רבה הדורשת תרגול, צפיה בהדגמות והעמקה. למעשה, ניתן לחשוב על המטריקס כגישת טיפול שלמה (ואכן, יש מטפלים שמגדירים את עצמם כמטפלי מטריקס). שנית, כאמור, הקורס מרחיב את היריעה ומכסה תחומים נרחבים ב-ACT (דוגמת טיפול ממוקד, יחסים טיפוליים, העצמי ועוד), זאת על מנת לספק למשתתפים בסיס איתן ובטוח מתוכו יוכלו לעבוד עם המטריקס באופן תואם ועקבי עם ACT.

משתתפי הקורס יוכלו ללמוד את כל הנדרש על מנת להיות מסוגלים לעבוד עם המטריקס בטיפול (ועוד הרבה יותר). נלמד כיצד להציג את המטריקס בטיפול לצד הרקע התיאורטי והפילוסופי שלו. ניגע גם בתיאוריית המסגור היחסי (RFT) ובניתוח התנהגות בתוך הקשר. זהו קורס ייחודי ברמת העומק וההיקף שלו, הזוכה לחוות דעת חיוביות מקרב משתתפיו.

מה יקנה לכם הקורס?

בעקבות הקורס תוכלו:

– להשתמש במטריקס ככלי להמשגת מקרה ותכנון טיפול

– להשתמש במטריקס ככלי טיפולי

– להפוך יעילים ומדויקים יותר בניתוח ובהבנת הפונקציה של ההתנהגות בתוך הקשר

– לעבוד עם המטריקס ככלי להתערבות ממוקדת

– להבין טוב יותר את התיאוריה והפילוסופיה העומדות בבסיס ACT

– להכיר עוד דרכי שימוש במטריקס ולהיות גמישים ויצירתיים בשימוש בו​​

למי הקורס מתאים?

הקורס מתאים בראש ובראשונה למטפלי ACT ומטפלים התנהגותיים אשר רוצים להעשיר את עולם הידע שלהם והכלים העומדים לרשותם בחדר הטיפול. עם זאת, אין חובה בידע מוקדם ב-ACT. למעשה, הקורס יכול להוות גם נקודת כניסה טובה לתוך עולם ה-ACT למי שלא מכיר את הגישה – אנחנו ניגע במהלך הקורס גם במושגים הבסיסיים של ACT ונחבר אותם למטריקס (כך שכאמור גם מטפלים מנוסים בעולם ה-ACT ימצאו בו עושר וערך רב). כך, הקורס מתאים למטפלים חדשים ב-ACT, למטפלים מנוסים בגישה כמו גם למטפלים מגישות אחרות הרוצים לרכוש לעצמם כלי טיפולי נוסף לצד הבנה מעמיקה יותר של המשגה ופילוסופיה התנהגותית.

לפרטים נוספים ולהרשמה לחצו על הלינק: matrix.act-il.org

קורסים נוספים שלי ניתן למצוא כאן.

טעימה מהקורס

ניתן לצפות בסרטון הקצר הזה, המסביר מעט על המטריקס ונותן טעימה קטנה ממה שצפוי לנו בקורס, הקורס עצמו מכיל שיעורים ומפגשים רבים, כ-24 שעות אקדמיות, הכוללות למידה תיאורטית לצד הדגמות וכלים פרקטיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים אחרונים

תוכן עניינים