חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מי אני

ליאור בירן פסיכולוג קליני

ליאור בירן - פסיכולוג קליני

שמי ליאור בירן ואני פסיכולוג קליני מדריך, מטפל במבוגרים, מתוך ניסיון להצליח לעבוד יחד ולתרום לאיכות חיים טובה יותר, דרך התבוננות מנקודות מבט וזוויות נוספות בסוגיות שונות. אני בוגר בית הספר לפסיכותרפיה בגישה אנליטית (הלפבא) ומגיע במקורי מתפיסת העולם של הטיפול הדינמי, אך בשנים האחרונות חושב, לומד ועובד בעיקר מתוך תפיסת עולם וחשיבה התנהגותית. אני עובד מתוך גישת ACT וגישות נוספות של הגל השלישי. אני מאמין ביכולת של אדם להשתנות ובתרומה האדירה שיש להגמשת ההתנהגות שלנו לאיכות החיים שלנו. 

במקביל לקליניקה פרטית, אני מנהל את מרפאת “קמה” לטיפול בטראומה ובאובדן, במרכז לבריאות הנפש שלוותה. בנוסף, אני מלמד במגמה לפסיכולוגיה קלינית (לימודי תואר שני) באוניברסיטת תל-אביב, במכון מפרשים לפסיכותרפיה במכללה האקדמית ת”א-יפו (בו אני גם מרכז אקדמית את תוכנית הלימוד ב-ACT) ובתוכנית עוגן לפסיכותרפיה אינטגרטיבית. 

מצאתי את גישת ACT מתוך תרגול עצמי של מיינדפולנס ומדיטציה, וחיפוש אחרי דרך להכניס את הלך הרוח הזה לתוך חדר הטיפולים. ACT, טיפול קבלה ומחויבות, הרשים אותי כטיפול יעיל, כך גיליתי הן מחיי האישיים והן מחיי האנשים אותם אני פוגש במסגרת הקליניקה. לאורך השנים, הלכתי והתוודעתי לבסיס ההתנהגותי של הגישה, ולאופן בו ניתן לרתום הבנה התנהגותית מעמיקה לטובת השגת דרגות חופש ובחירה גבוהות יותר. 

כך, בנוסף להעמקה והתמקצעות בגישת ACT, למדתי ועבדתי לאורך השנים האחרונות בשתי גישות מרכזיות נוספות, האחת היא DBT (טיפול דיאלקטי התנהגותי), טיפול השייך אף הוא לטיפולי הגל השלישי של הטיפול ההתנהגותי קוגניטיבי. הגישה השניה היא PBBT (טיפול התנהגותי מבוסס תהליך), גישה צעירה יחסית, המבוססת על התיאוריה ההתנהגותית הנמצאת גם בבסיס ACT. בקליניקה, אני משלב את הידע והניסיון שלי מגישות אלה, לצד הידע אותו רכשתי בשנותיי בעולם הטיפול הדינמי, לכדי טיפול אינטגרטיבי, טיפול השואף להתאים את עצמו לצרכים הייחודיים של כל אדם. 

פרט להוראה ועבודה בשוק הפרטי, אני עובד במרכז בריאות הנפש שלוותה מזה שנים רבות (למעשה, בגלגולים שונים, מאז שנת 2002), ומרגיש שהעבודה בשירות הציבורי היא חלק משמעותי מהזהות המקצועית והאישית שלי. הן מבחינה ערכית של שירות הציבור והקהילה, והן מבחינת השתייכות מקצועית, הכשרה והתמקצעות מתמדת. אני עובד כפסיכולוג אחראי במרפאת המבוגרים בשלוותה. 

הקליניקה שלי נמצאת ברמת-השרון, וכאמור, אני מטפל במבוגרים.