חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
מה זה מיינדפולנס

קצת על מיינדפולנס

אז מה זה מיינדפולנס? 

מה זה מיינדפולנס? אחת ההגדרות המקובלות כיום למיינדפולנס בעולם הפסיכולוגיה המערבית היא: “הפניית תשומת לב בצורה מסוימת: באופן מכוון, ברגע הנוכחי, וללא שיפוטיות” (ג’ון קבאט-זין). בעברית אפשר פשוט לקרוא לזה תשומת לב. התרגום הרשמי לעברית הוא – קשיבות.

בתרגול המיינדפולנס אנחנו למעשה מנסים לאמן את תשומת הלב שלנו, את היכולת שלנו לכוון את הקשב שלנו באופן בו אנחנו בוחרים, תוך שאנחנו מתבוננים באופן מלא וללא אפליה בכל מה שקורה עכשיו, ברגע הזה, בתוכנו ומסביבנו. 

עבור מה אנחנו משתמשים בזה?

אנחנו משתמשים במיינדפולנס לא כאמצעי להירגע (למרות שלעיתים זה קורה מעצמו), אלא כדרך להתבונן ולהיות (בצורה אחרת מזו לה אנו מורגלים) עם החוויות שלנו (גם עם אלה שפחות נעימות לנו). 

אופני תרגול

ניתן לתרגל עם הקבצים שהקלטתי והעליתי לאתר, אך באופן כללי עדיף לתרגל עם מנחה או מורה, בייחוד למי שלא התנסה בכך בעבר, על מנת להתמודד עם סוגיות שלעיתים צפות ועולות תוך כדי תרגול. ההקלטות מצויות כאן בעיקר על מנת ללוות תהליך ולתת הזדמנות לתרגול מונחה ובעברית בין מפגש למפגש. התרגול יכול לעורר חוויות לא פשוטות, ולעיתים יש צורך באדם נוסף שיכול ללוות אתכם בתהליך. לצורך כך ניתן לפנות למרכזים שונים בארץ, ולעיתים ניתן גם להיעזר באפליקציות וכלים הנמצאים ברשת על מנת ללוות את עצמכם בתהליך. קיימים ברשת משאבים בשפע, ויש לי כמה המלצות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים אחרונים

תוכן עניינים